Stodoła 7
Rezerwacja

T.+48 732 548 777

Stodoła 7. Za Jeziorem 7.

Osiek, Pomorskie 83-221

Polska

Dla Państwa wygody przyjmujemy rezerwację telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy.

OLIWA Z OLIWEK EXTRA VERGIN Z CBD

Oliwa z oliwek premium 5% CBD Produkcja oliwy z oliwek ma w Toskanii równie długą tradycję, jak uprawa wina. Uprawa oliwek w Toskanii jest częścią kultury tego regionu. Drzewo oliwne jest uprawiane w Toskanii od wielu stuleci, a więc istnieją opowieści i mity na temat tej rośliny. Obecnie uprawa oliwek jest źródłem utrzymania wielu toskańskich rolników, którzy uprawiają swoje gaje oliwne na wysokości od 300 do 500m.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest produkowana z dużym nakładem pracy. Praca produktu wysokiej jakości uzasadnia również wysoką cenę. Na początku procesu produkcyjnego oliwki są zazwyczaj zbierane ręcznie. Oliwki półdojrzałe są zbierane pojedynczo lub zbierane w siatkach zabezpieczających. Temu ostatniemu towarzyszy usuwanie oliwek z gałęzi drzewa oliwnego.
Owoce zbiera się ze szczególną starannością i ostrożnością, ponieważ punkty nacisku na owoce mają natychmiastowy wpływ na jakość produktu końcowego. Jeśli kwasowość wzrasta podczas zbiorów, jakość oliwy z oliwek jest słaba. Po zbiorach oliwki są transportowane bezpośrednio do olejarni, gdzie ciężkie kamienie młyńskie mielą owoce. Powstały zacier z oliwek jest następnie prasowany między dwiema matami. Teraz sok owocowy i miąższ oddzielają się tak, aby uzyskaną oliwę z oliwek można było usunąć.

Oliwa z oliwek 500 ml - w pięknym opakowaniu- 250 zł za butelkę

zamówienia można składać piszac do nas maila kontakt@stodola7.pl